"> عاشقان امام علی علیه السلام - مطالب آبان 1394

عاشقان امام علی علیه السلام

مهدی (علیه السلام) در ادیان و ملل دیگر
اتقاد است که امید را در قلبها زنده می‌کند. ولی بصورت عام این اعتقاد در کتب اقوام باستان انعکاس پیدا کرده است، با اینکه روایت منجی، روایتی است اختلاف برانگیز، ولی جلوه آن در تمامی ملل خودنمایی می‌کند، که البته زاییده این اعتقاد بسیاری از مذاهب است. ولی پیشگویی‌هایی که در میان ملل مرسوم بود، صد البته ارتباطی انکارناپذیر با منبعی فرا‌مادی (وحی) دارد زیرا که در تمامی ملل، از شرق تا غرب عالم، خداوند پیامبری را فرستاده است که این نوید را تبیین نموده یا ثبت در کتابهایشان بوده است و این اختلافاتی که بعضاً در ابعاد وجود منجی به چشم می‌خورد، سرچشمه از تجربیات و گرد و غبار تاریخ دارد و قبل از بیان این عقاید در اقوام و ادیان گذشته، یادآوری می‌شود که شیعه مطمئناً با همه این عقاید موافق نیست ولی اشاره به آنها تذکری است برای اثبات وجود منجی.


 پس در این بخش به بشارات کتب آسمانی گذشته و عقاید موجود در ملل گذشته نسبت به منجی می‌پردازیم:

مهدی (علیه السلام)در عهد عتیق:

در 35 بخش از مزامیر 150 گانه نیز ظهور منجی موجود است (زبور وداوود):

 "زیرا که شریران منقطع خواهند شد، و اما منتظران خداوند، وارث زمین خواهند شد. هان بعد از اندک زمانی شریر نخواهد بود و ..." (کتاب فرامیر، فرمور، بعد 37، 90، 12)

 در کتاب اشعیا نبی: "و نهالی از تنه لیی بیرون آمده، شاخه‌ای از ریشه‌هایش خواهند شگفت و روح خدا بر او قرار خواهند گرفت و ... مسکینان را به عدالت داوری خواهد کرد و به جهت مظلومان زمین به راستی حکم خواهد کرد." (فصل 11، بندهای 1- 10).

 و در این کتاب شرح مختصری است بر احوالات ظهور:"گرگ با بره سکونت خواهد کرد و پلنگ با بزغاله خواهد خوابید و گوساله و شیر پرواری با هم و طفل کوچک آنها را خواهد راند... و در تمام کوه مقدس من، ضرر و فسادی نخواهند کرد، زیرا که جهان از معرفت خداوند پر خواهد شد و بر این انتظار الهی تاکید می‌کند: اثر چه تاخیر نماید برایش منتظر باش، زیرا که البته خواهند آمد و درنگ نخواهد کرد." (کتاب مقوی نبی، فصل 2، بندهای 1- 10).مهدی (علیه السلام)در عهد جدید (اناجیل و ملحقات):

 در اناجیل مختلف سخن درباره او آمده است: "همچنانکه برق از شرق ساطع شده تا مغرب ظاهر می‌شود، ظهور پسر انسان نیز چنین خواهد شد ... و آنگاه علامت پسر انسان در آسمان پدید گردد. و در آن وقت جمیع طوائف زمین سینه‌زنی کنند و پسر انسان را ببینید که بر ابرهای آسمان با قوت و جلال می‌آید ..." (انجیل متی، فصل 24، بندهای 27 و 30).

 و همین انجیل درباره انتظار سخن می‌راند: "لهذا شما نیز حاضر باشید، زیرا در ساعتی که گمان نبرید، پسر انسان می‌آید." (فصل 24، بند 37 و 45).

و انجیل مرقس درباره وظایف منتظران می‌گوید: "ولی آن روز و ساعت را غیر از پدر، هیچکس اطلاع ندارد، نه فرشتگان در آسمان و نه پسر هم، پس برخود و بیدار شده، دعا کنید، زیرا نمی‌‌دانید که آن وقت کی‌ می‌شود." (انجیل مرقس، فصل 14، بندهای 26، 27، 31 و 33).

 نکته جالب درباره اناجیل: "کلمه پسر انسان مطابق نوشته‌ ماکس آمریکایی در کتاب قاموس کتاب مقدس، 80 بار در انجیل و ملحقات آن (عهد جدید) تکرار شده که فقط 30 مورد آن با عیسی (علیه السلام)مسیح قابل تطبیق است و 50 مورد دیگر توضیحاتی درباره منجی است که در آخر الزمان ظهور خواهد کرد و عیسی (علیه السلام)با او خواهد آمد و او را جلال خواهد داد و از ساعات و روز ظهور او جز حضرت پروردگار کسی اطلاعی ندارد."


ادامه مطلب

[ یکشنبه 1394/08/24 ] [ 05:20 ق.ظ ] [ علی نوائی ] [ نظرات() ]

بیانات رهبری، در رابطه با مذاکرات
   بیانات رهبری، در رابطه با مذاکرات               

•    یک عدّه‌ای در قضیّه‌ی مذاکره و مسئله‌ی مذاکره سهل‌انگاری میکنند، سهل‌اندیشی میکنند، مطلب را درست نمیفهمند. حالا بعضی‌ها بی‌خیالند -بی‌خیالان جامعه، که هرچه پیش بیاید برایشان اهمّیّتی ندارد، مصالح کشور از بین برود، منافع ملّی نابود بشود- که حالا با آنها کاری نداریم امّا بعضی بی‌خیال هم نیستند لکن سهل‌اندیشند، عمق مسائل را نمیفهند.

•    مذاکره‌ی امروزی یعنی معامله، یعنی یک چیزی بده، یک چیزی بگیر.

•    ما با مذاکره‌ی با همان معنای امروزی مخالفتی نداریم؛

•    ما الان با همه‌ی دنیا داریم مذاکره میکنیم.

•    ما با دولتهای اروپایی مذاکره میکنیم،

•    با دولتهای آمریکای لاتین [مذاکره میکنیم‌]؛ همه‌ی اینها مذاکره است؛

•    ما با مذاکره مسئله‌ای نداریم.

•    مذاکره‌ی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران، یعنی نفوذ؛ تعریفی که آنها برای مذاکره کردند این است و آنها میخواهند راه را برای تحمیل باز کنند.

•    ما با آمریکا که شیطان بزرگ است، باید مذاکره کنیم

•    امروز غول عظیم تبلیغاتی دنیا در مشت آمریکا است؛

•    امروز جریان صهیونیستی با آمریکا، هر دو در یک لباسند، دستشان از یک آستین می‌آید بیرون و با هم هستند.

•    مذاکره‌ی با اینها یعنی راه را باز کردن برای اینکه بتوانند، هم در زمینه‌ی اقتصادی، هم در زمینه‌ی فرهنگی، هم در زمینه‌های سیاسی و امنیّتیِ کشور نفوذ کنند.

•    معنای اینکه میگوییم با آمریکا مذاکره نمیکنیم این نیست که با اصل مذاکره مخالفیم؛ نه، با مذاکره‌ی  با آمریکا مخالفیم. والّا با دیگران هم که مذاکره میکنیم آن‌چنان دوستان یقه‌چاک ما که نیستند -بعضی از آنها دشمنند، بعضی بی‌تفاوتند، با آنها مذاکره میکنیم مشکلی هم نداریم-

•    مذاکره‌ی با آمریکا ممنوع است به‌خاطر ضررهای بی‌شماری که دارد و منفعتی که اصلاً ندارد؛ این فرق میکند با مذاکره با فلان دولتی که نه چنین امکاناتی دارد، نه چنان انگیزه‌ای دارد؛ اینها با همدیگر متفاوت است، این را نمیفهمند.

•    در همین مذاکرات مربوط به مسائل انرژی هسته‌ای، هرجا فرصت پیدا کردند و میدان به آنها داده شد -که البتّه طرفهای ایرانی بحمدالله حواسشان جمع بود امّا یک جاهایی بالاخره آنها فرصتهایی پیدا کردند- یک نفوذی کردند، یک حرکت مضرِّ برای منافع ملّی انجام دادند؛ آنچه ممنوع است این است.

•    مشکل کنونی کشور متأسّفانه به‌خاطر وجود آدمهای بعضاً بی‌خیال و بعضاً سهل‌اندیش [است‌] که البتّه معدودند، اقلّیّتند؛ در مقابل انبوه عظیم جمعیّت انقلابی و آگاه و بصیر کشور چیزی نیستند امّا فعّالند: مینویسند، میگویند، تکرار میکنند؛ تکرار میکنند! دشمن هم به اینها کمک میکند.

•    آماج اصلی هم  جوانها هستند؛ در چنین وضعیّتی، جوانهای کشور خیلی باید بیدار باشند. الحمدلله بیدارند؛

•    خطاب من به شما بچّه‌های انقلاب، جوانهای انقلاب که بحمدالله فعّال هستید، این مضمون است که اهمّیّت کار خودتان را امروز بفهمید و بدانید. همان‌طور که در مباهله همه‌ی ایمان در مقابل کفر قرار گرفت، امروز، همه‌ی ایمان در نظام جمهوری اسلامی در مقابل کفر قرار گرفته است؛ و همان‌طور که معنویّت و صفا و اقتدار معنوی پیغمبر اکرم و خانواده‌اش توانست دشمن را از میدان خارج کند، به فضل الهی و به حول‌وقوّه‌ی الهی ملّت ایران با اقتدار خود و با معنویّت خود دشمن را از میدان خارج خواهد کرد.[ یکشنبه 1394/08/24 ] [ 05:12 ق.ظ ] [ علی نوائی ] [ نظرات() ]

نظر امام خمینی درباره حمله آمریکا به ایران
نظر امام خمینی درباره حمله آمریکا به ایران shia muslim                  

بازخوانی بیانات ارزشمند حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، در خصوص آمریکا و احتمال حمله نظامی آن کشور مستکبر به ایران پس از اشغال لانه فساد و جاسوسی نشانگر عمق بینش ایشان و حقارت آن کشور جنایتکار است.

حضرت امام(ره) در این باره فرمودند: آن روزی كه ملت ما در خیابانها ریختند، از بانوان محترمه و جوانهای محترم، ببینیم اینها چه می‌خواستند. آنكه خواستند شده است یا نشده است؟ آنهایی كه می‌خواستند، آن كه از سرتاسر كشور فریادش در خیابان و در كوچه‌ها و در مدارس و در همه جا بلند بود این بود كه «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی». این سه تا كلمه بر سر زبان همه بود. آن روز، هیچ فكر دیگر نداشتند جز اینكه این رژیم را ساقطش كنند و تبدیلش كنند به یك رژیم دیگری، و آزادی به دست بیاورند بعد از اختناق پنجاه و چند ساله ـ اگر نگوییم دو هزار و پانصد ساله ـ و استقلال به دست بیاورند كه ممالك دیگر آقایی اینجا نكنند و نیایند و ما را اسیر خودشان بكنند.

اصول مسائلی را كه ابتدایی؛ یعنی مسائل ابتدایی ملت ما بود این سه تا بود. اینها كه می‌گویند «انقلاب شد و هیچی نشد»، می‌گویند این اصولی كه اصولِ خواستِ دستِ اول ملت بود، این نشده است؟ یعنی الآن باز رژیم سلطنتی است؟ یعنی الآن باز اختناق است؟ یعنی الآن باز مشاورهای این دولتهای بزرگ در اینجا مشغول كار هستند و مشغول فعالیت هستند، و دولت ما یا ملت ما تحت سلطه آنهاست؟ خوب، اگر اینها را به شما بگویند، جوابش را شما خودتان می‌دهید كه نه، اینها الآن حاصل است، این آزادی است كه شما و ما را در اینجا جمع كرده است. شما پنج سال پیش از این امكان برایتان داشت كه در یك همچو جلسه‌ای بنشینید صحبت بكنید؟ این آزادی است كه شما در بیرون، در هر جا صحبت می‌كنید، انتقاد می‌كنید، از رژیم سابق انتقاد می‌كنید، از دولت لاحق انتقاد می‌كنید، اینها همه آزادی است. هیچ كس هم نمی‌آید به شما بگوید كه نه، انتقاد نكنید. پس آزادی الآن حاصل است برای ما یكی از آن چیزهایی كه ملت ما فریاد می‌كرد برایش، به دست آورده.

استقلال هم اگر چنانچه آنها می‌گویند كه الآن امریكا در اینجا دارد حكومت می‌كند. شما می‌بینید كه الآن مركز فساد امریكا را جوانها رفته‌اند گرفته‌اند، و امریكایی هایی هم كه در آنجا بوده گرفتند، و آن لانۀ فساد را به دست آوردند و امریكا هم هیچ غلطی نمی‌تواند بكند، و جوانها هم مطمئن باشند كه امریكا هیچ غلطی نمی‌تواند بكند. بیخود صحبت اینكه اگر دخالت نظامی[كند]، مگر امریكا می‌تواند دخالت نظامی در این مملكت بكند؟ امكان برایش ندارد. تمام دنیا توجه شان الآن به اینجاست. مگر امریكا می‌تواند مقابل همۀ دنیا بایستد و دخالت نظامی بكند؟ غـلـط می‌كند دخالت نظامی بكند.

نترسید، نترسانید. همین تعبیری كه جوانهای ما از روی احساسات جوانی كردند كه اگر چنانچه امریكا بخواهد دخالت نظامی بكند ما چه خواهیم كرد، اصلاً این «اگر»ش را هم نباید بگویند. امریكا عاجز از این است كه دخالت نظامی در اینجاها بكند. اینها یك مسائلی در پیششان است، یك مطالبی در پیششان است كه روی آن مطالب گرفتاری هایی دارند، نمی‌توانند این كارها را بكنند. اگر آنها می‌توانستند دخالت نظامی بكنند، شاه را نگه می‌داشتند. با تمام قدرتشان، قدرتهای تبلیغی[تلاش]كردند كه نگهش دارند و ملت ما اعتنا نكرد به آن. و نه تنها او، همۀ قدرتها پشت سر هم ایستاده بودند كه نگه دارند شاه را و نتوانستند نگه دارند. برای اینكه ملت، یك چیزی را كه می‌خواهد، نمی‌شود مقابل ملت بایستد كسی و چه بكند، هیچ ابداً. این مطلب را از جوان های ما پیش نیاورند؛ این مطلب را كه دخالت نظامی[است].

آنها همیشه دخالت هایشان، دخالت های شیطنتی است؛ توطئه است. آنها اگر بخواهند یك كاری هم بكنند، وادار می‌كنند جوانهای ما را كه آنها تظاهر بكنند و در تظاهر، عمال آنها بیایند درگیری بكنند با اینها و یك غائله راه بیندازند كه ما نتوانیم یك محیط آزاد پیدا بكنیم. یك محیط آرام پیدا بكنیم و مسائلی را كه می‌خواهیم طرح بكنیم، و می‌خواهیم ایجاد بكنیم، بتوانیم. آنها از این راهِ شیطنتها پیش می‌آیند. آنها شیطانهایشان را پیش همین جوانهای صافدل عزیز می‌فرستند تبلیغات می‌كنند. می‌نویسند به دیوار؛ چه می‌كنند، چه، چه، چه. یك وقت می‌بینیم كه یك عده جوان را راه انداختند توی خیابانها به یك تظاهراتی؛ تظاهرات بحق، لكن آنها از همین تظاهرات بحق می‌خواهند استفادۀ ناحق بكنند.

منبع: صحیفه امام، ج‌۱۰، ص: ۵۱۵
منبع پایگاه شهید آوینی[ یکشنبه 1394/08/24 ] [ 05:10 ق.ظ ] [ علی نوائی ] [ نظرات() ]

آشنایی با باورها، افکار و رهبران ده گروه تندروی یهودی در اسرائیل
آشنایی با باورها، افکار و رهبران ده گروه تندروی یهودی در اسرائیل shia muslim

گروه های تندروی مذهبی بسیاری در داخل محافل صهیونیستی حاضر هستند که افکاری خصمانه را علیه فلسطینیان دارند. بازتاب این افکار را می توان در آرا و دیدگاه های خاخام های تندروی این رژیم مشاهده کرد. این گروه ها فعالیت ها و اقدامات مجرمانه ی گوناگونی را علیه فلسطینیان انجام می دهند که گهگاه تا سطح قتل نیز می رسد. این موضوعی است که می توان انعکاس آن را در رخدادهای مرتبط با چالش موجود در فلسطین اشغالی رصد کرد.

با توجه به آنچه گذشت، تمرکز فعالیت های گروه های تندروی مذهبی یهودی در مورد مسجد الاقصی است. گروه های یادشده در انجام اقدامات تحریک آمیز علیه مسلمانان فلسطینی که البته با هدف مانع تراشی در برگزاری نماز و مراسم عبادی اسلامی در آن انجام می پذیرد، مشارکت دارند و کار را به جایی می رسانند که علاوه بر فلسطینیان، با پلیس رژیم صهیونیستی نیز درگیر می شوند.

اصول و بنیادهای تفکر تندروی صهیونیستی از کجا نشات می گیرد؟ چند نوع گروه تندروی مذهبی صهیونیستی وجود دارد؟ برجسته ترین گروه های تندروی یهودی فعال در داخل اراضی اشغالی 48 چه کسانی هستند؟ دیدگاه آنها نسبت به مسئله فلسطین چیست؟ مهم ترین رهبران این گروه ها چه کسانی هستند؟

1 ـ اصول و بنیادهای تفکر تندروی صهیونیستی از کجا نشات می گیرد؟

شکل گیری اکثر این گروه ها مبتنی بر بنیادها و اصول فکری مطرح شده از سوی خاخام «ابراهام بن اسحاق کوک» بوده است. این خاخام یهودی، در حدود 25 سال پیش از ایجاد کشور جعلی «اسرائیل»، مدرسه ای را تحت عنوان «مرکازهراف» به راه انداخت که اولین مدرسه ی تندروی صهیونیستی بود که بیشتر رهبران گروه های تندرو از آن فارغ التحصیل شدند.


ادامه مطلب

[ یکشنبه 1394/08/24 ] [ 05:09 ق.ظ ] [ علی نوائی ] [ نظرات() ]

علل و عوامل شکل گیری روابط بحرین با اسرائیل
علل و عوامل شکل گیری روابط بحرین با اسرائیل shia muslim                   

هر چند منامه گاهی تظاهر به دشمنی با رژیم صهیونیستی می کند، اما سیاست های بحرین به ویژه پس از انتشار اسناد ویکی لیکس نسبت به این رژیم برملا و علنی شد و روابط میان دو طرف رشد کرد.

بر اساس افشاگری سایت ویکی لیکس، خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین بارها آمادگی خود را جهت دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده است.

او همچنین به بهانه پیشبرد فرآیند صلح خاورمیانه اعلام کرده که آماده دیدار با مقامات صهیونیستی است.
در همین راستا روزنامه هاآرتص به روابط محرمانه در سطح بلندپایه میان تل آویو و منامه طی سال های اخیر اشاره و خاطرنشان کرده که مقامات دو طرف بارها در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل و کنفرانس اقتصادی داووس با یکدیگر دیدار کرده اند و در همین راستا پادشاه بحرین هودا عزرا نونو یهودی بحرینی را به عنوان سفیر این کشور در آمریکا طی سالهای 2008 تا 2013 برگزید.

هاآرتص همچنین نوشت: وزیر خارجه بحرین با تزیپی لیونی رییس حزب کادیما در زمان تصدی پست وزارت خارجه رژیم اسراییل طی سالهای 2007 تا 2009 روابط تنگاتنگی داشت.

در همین رابطه سلمان بن حمد آل ثانی ولیعهد بحرین در 6 ژوئیه 2009 مقاله ای در واشنگتن پست با عنوان 'اعراب باید با اسراییلی ها سخن بگویند'، نوشت و طی آن از حکمرانان عرب خواست تا طرح سازش اعراب را فعال کنند؛ وی در این مقاله ابراز امیدواری کرد تا سران جهان عرب به او اقتدا کنند.

پس از انتشار این مقاله در روزنامه مزبور، سفیر آمریکا در منامه با خالد بن احمد آل ثانی وزیر خارجه بحرین دیدار کرد و خالد آمادگی کشورش را برای ازسرگیری تماس با دولت نتانیاهو اعلام کرد.

خالد گفت که بحرین آماده دیدار رو در رو با مقامات اسراییلی در چارچوب کنفرانس بین المللی و انجام گفتگوی مستقیم با آنان به منظور به جریان انداختن رویکرد صلح با جهان عرب است.

در 20 اوت سال 2009(29 مرداد ماه 1389) معاون سفیر آمریکا در منامه با مشاور وزیر خارجه بحرین دیدار کرد و مشاور مزبور به اطلاع وی رساند که ولیعهد و وزیر خارجه آل خلیفه آمادگی دارند تا در چارچوب مجمع عمومی سازمان ملل با رسانه های گروهی اسراییل(رژیم صهیونیستی) مصاحبه انجام دهند.

اسناد فاش شده توسط ویکی لیکس نشان می دهد که آل خلیفه طی سال های 2005 تا 2009 در راس اردوگاه مخالف ایران قرار داشت و قوی ترین همپیمان آمریکا بشمار می رفت و خواستار حل و فصل مساله فلسطین است تا 'همگی با هم علیه ایران شویم.'

سند محرمانه شمار ٠٥MANAMA٢٣٠ مورخه 16 فوریه 2005 محتوای گفتگوی حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین با ویلیام مونرو سفیر آمریکا در منامه را انتشار داده است.

پادشاه بحرین طی این دیدار گفت که از محمد عبدالغفار وزیر اطلاع رسانی این کشور خواسته تا در اطلاعیه ها و بیانیه های رسمی از رژیم اسراییل به عنوان دشمن نام نبرد.

حمد بن عیسی تاکید کرده که منامه با تل آویو در سطح امنیتی و با موساد در سطح اطلاعاتی رابطه دارد.

رژیم بحرین هیچگاه روابط خود با رژیم اسراییل را قطع نکرد و مقامات بحرینی و اسراییلی ظرف چند سال گذشته با یکدیگر دیدار داشته اند. مواضع رسمی مقامات بحرین ثابت می کند که منامه در حال ابراز محبت نسبت به تل آویو و نزدیک شدن به آن است و می خواهد به آمریکایی ها ثابت کند که در صورت فراهم آمدن شرایط مناسب آماده بهبود علنی روابط با رژیم اسراییل هستند.


ادامه مطلب

[ یکشنبه 1394/08/24 ] [ 05:08 ق.ظ ] [ علی نوائی ] [ نظرات() ]

اهداف اسرائیل از تعرض به مسجد الاقصی
اهداف اسرائیل از تعرض به مسجد الاقصی shia muslim                  
 

اخبار حاکی از آن است که درگیری ها  طی روزهای گذشته  تشدید یافته  و صدها تن از نمازگزاران فلسطینی  مصدوم  و تعدادی نیز دستگیر شده اند.بر طبق آخرین اخبار منتشر شده از سوی رسانه ها تعداد زخمی ها متجاوز از یکصد نفر بوده و تعداد قابل توجهی نیز توسط نیروهای امنیتی و پلیس رژیم جعلی صهیونیستی در این مکان مقدس بازداشت شده اند .

باید به این موضوع اندیشید و پاسخ داد که چه عواملی باعث شد تا رژیم صهیونیستی از دو روز پیش با حمله و تعرض به مکان مقدسی چون مسجد الاقصی که مورد توجه همه ادیان قرار دارد چنین جسارت بزرگی را در پیش روی مسلمانان جهان مرتکب شود و هدف اسرائیل از تهاجم گسترده و زخمی و مجروح کردن تعداد بیشماری از مسلمین در محل عبادتشان چیست ؟

بی تردید همزمان شدن  آغاز سال جدید عبری یا یهودی در دو روز گذشته و اتفاقات رخ داده نشانگر توطئه ای علیه مسلمین و مقدس ترین مکان آنها  به عنوان اولین قبله مسلمانان از سوی رژیم اشغالگر است .یقینا این مسئله با هدایت و حمایت پلیس رژیم جعلی صهیونیستی امکان پذیر شده  تا شهرک نشینان یهودی با حمایت پلیس رژیم جعلی صهیونیستی بتوانند از یکی از درهای اصلی مسجد وارد این مکان مقدس شده و با حمایت پلیس اسرائیل با تیراندازی و پرتاب  بمب های دود زا به سمت نمازگزاران فلسطینی موجب چنین بحرانی در دو روز گذشته شوند.

بی تردید یکی از عواملی که در آغاز این چالش در مسجد الاقصی تاثیر گذار بوده است و رژیم جعلی صهیونیستی بعد از سال 1967و  پیروزی بر اعراب  موفق شد بخش های وسیعی از خاک فلسطین را تحت اشغال خود درآورد، توجه به مسجد الاقصی و محقق شدن آرزوهای دور و دراز خود دارد .بی تردید  یکی از اماکنی که تحت اشغال واقع شد بخش های عمده ای از مسجد الاقصی است که بسیار مورد احترام و توجه مسلمین و دیگر ادیان حتی یهودیان قرار دارد . سال 1969 درگیری های شدیدی در این منطقه به وقوع پیوست که بخش هایی از مسجد دچار آتش سوزی و سوختگی شد .


ادامه مطلب

[ یکشنبه 1394/08/24 ] [ 05:07 ق.ظ ] [ علی نوائی ] [ نظرات() ]

وقتی صهیونیست‌ها تهدیدات نصرالله را جدی می‌گیرند
وقتی صهیونیست‌ها تهدیدات نصرالله را جدی می‌گیرند shia muslim                   
 نمایش دروغین قدرت بازدارندگی


معمولا هدف اسرائیل از اعلام نقشه نظامی تلاش برای بازیافتن اعتماد در جبهه داخلی و در عین حال ارسال پیامی مبنی بر قدرت بازدارندگی به خارج است.

اما همه این نقشه‌ها چیزی جز تخلیه شهرکهای نزدیک به مرزهای شمالی لبنان در صورت شروع نبرد با حزب الله نیست؛ نقشه‌ای که به احتمال زیاد به جای فرار انفرادی و پراکنده و در نتیجه سردرگمی نهادهای مختلف اسرائیل، ضامن فرار گروهی و سازمان یافته با نظارت ارتش و راهنمایی رهبران سیاسی اسرائیل است.

اعلام نقشه تخلیه شهرکها به شکل علنی که نمونه آن در روزنامه «معاریو» به نقل از منابع نظامی بلندپایه ذکر شده است، همانقدر که حامل این پیام است که توان دفاعی و بازدارندگی اسرائیل را به رخ کشیده و مدعی تامین امنیت برای شهرک نشینان باشد، به همان اندازه بیانگر واقعیتی است که  مسئولان سیاسی و امنیتی در تل آویو درک کرده اند به ویژه اینکه چنانچه این برنامه به اجرا گذاشته شود، اولین بار از سال 1948 است که ارتش نقشه تخلیه شهرکها را به این شکل در جریان درگیریها به اجرا در می‌آورد.

از سوی دیگر این نقشه و سروصدای رسانه‌ای در مورد آن یک سیاست رسمی بررسی شده است که هدف از آن آماده کردن اسرائیلیها برای سناریوهایی است که در پرتو تغییرات معادلات درگیریهایی که مقاومت لبنان پس از جنگ 2006 و پس از آن در غزه به وجود آورده است، دیگر انکار و یا فرار از آن فایده ای ندارد.

شهرک نشینان چگونه از نیروهای مقاومت فرار خواهند کرد؟

یکی از ویژگیهای این نقشه این است که معاریو آن را به نقل از منبع نظامی بلندپایه ارتش اسرائیل فاش کرده است، علاوه بر این نکته دیگری نیز در آن جلب توجه می کند و آن اینکه این نقشه چند هفته پس از اعلام رسمی راهبرد ارتش فاش شده است از همین رو که احتمال می‌رود هدف از آن اعلام توان پیروزی در هر گونه رویارویی در آینده باشد.

توان بازدارندگی اسرائیل به چالش کشیده می‌شود

برنامه تخلیه شهرکها در واقع چالش و آزمونی برای اصول کارآمد سازی نیروی بازدارندگی، هشدار، دفاع و نهایی کردن ارتش است.

همچنین طرح این نقشه پس از آن علنی شد که ارتش تمام جزئیات آن را کامل کرده است ( در مجله ارتش به نام «مِحَنه» منتشر خواهد شد) و نقطه آغاز این نقشه در نظر گرفتن این فرضیه است که رویارویی با حزب الله در صورت وقوع به داخل فلسطین اشغالی کشیده خواهد شد از همین رو همانطور که معاریو نوشته است بهتر است با خالی کردن شهرک ها برای چنین وضعی آماده بود و این برنامه‌ای است که ارتش به زودی در اختیار محافل سیاسی قرار می دهد.

جدی گرفتن تهدیدات  سید حسن نصرالله برای تسلط بر الجلیل

چارچوب برنامه تخلیه شهرکها هر چه که باشد ارتش دشمن اسرائیلی نمی تواند این واقعیت را انکار کند که اگر تهدیدات سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان را جدی نمی‌گرفت، هرگز خود را ناچار نمی‌دید که چنین برنامه ای را طراحی کرده و برای آن آماده شود.


ادامه مطلب

[ یکشنبه 1394/08/24 ] [ 05:00 ق.ظ ] [ علی نوائی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic