تبلیغات
عاشقان امام علی علیه السلام - یاری کردن ظالم وراضی بودن به ظلم او

عاشقان امام علی علیه السلام

یاری کردن ظالم وراضی بودن به ظلم او
1.عاقبت کسی که برای ظلم ظالم بهانه ای بیاورد

امام صادق (ع)فرمود:هر کس برای ظلم انسان ظالمی بهانهاب بیاورد خدواند متعال ظالمی رابراو می گمارد وهرچه دعا ونفرین کند قبول نمی شود وخدواند به سبب این ستم کشیدنش به او پاداش نمی دهد.


2.یاری کردن مظلوم

امام صادق (ع) به اصحاب خویش فرمود:دوری کنید از اینکه ظالمی را در ظلم کردن به   به مسلمانی یاری نمایید که اگر او نفرین کند نفرینش اجابت می گردد جد ما رسول اله ص فرمود است نفرین مسلمان مظلوم مستجاب است وباید برخی از شما برخی دیگر را یاری کنید چون جد ما رسول اله ص فرموده است:بی شک یاری کردن مسلمان خیر ونیکی است وپاداش ان بزرگتر وبیشتر از پاداش یک ماه روزه داری واعتکاف در مسجد الحرام است

3.بدترین مردم کیست؟

پیامبر(ص)به امیر مومنان(ع) فرمود:ای علی !بدترین مردم کسی است که اخرتش رابه دنیایش بفروشد وبدتر از او کسی است که اخرتش را به دنیایی دیگری بفروشد.

4.در معرض خشم الهی

امام صادق(ع)فرمود:هرکس ظالمی را در ظلم کردن به مظلومی یاری رساند تا زمانی که دست از این کار برندارد مورد خشم وغضب خدواند خواهد بود.

5.نشانه های ظالم

امیر مومنان (ع)فرمود:ظالم سه نشانه دارد:1-با نافرمانی کردن به ده بالا دست خود ظلم می کند2-بامسلط شدن به زیر دست خود ظلم می کند 3- ستمکاران را یاری می رساند.منبع:جهاد با نفس از کتاب وسایل الشیعه شیخ خرعاملی


[ جمعه 1394/07/10 ] [ 03:19 ق.ظ ] [ علی نوائی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه