تبلیغات
عاشقان امام علی علیه السلام - اخر زمان از دیدگاه مسیحیت

عاشقان امام علی علیه السلام

اخر زمان از دیدگاه مسیحیت
وجود مصلح جهانی از اعتقادات چهار دین بزرگ جهان یعنی اسلام و مسیحیت و یهود و زرتشت است و اختصاص به اسلام ندارد و ادیان دیگر نیز به مصلح و منجی اعتقاد دارند و در سرتاسر كتب مقدسه از صلح و امنیت و حكومت دینی بر جهان، در آخر الزمان خبر داده شده است.

در اینجا ما به بررسی دین مسیحیت پیرامون مصلح آخر الزمان می‌پردازیم از اینرو كلماتی از كتاب مقدس كه صفات و خصوصیات مصلح جهانی را بیان كرده و نشان دهنده اعتقاد آنان به مصلح و منجی است نقل می‌نماییم.

مسیحیان معتقد به ((بازگشت مسیح)) هستند. در مسیحیت، در عهد جدید نجات دهندگی به حضرت عیسی نسبت داده شده است، زیرا او مأمور شده است كه امت خویش را از گناه نجات بخشد. مسیحیان با تعابیر زیادی از آمدن مصلح جهانی خبر داده‌اند، گاهی از آن به ((ملكوت خدا)) تعبیر می‌كنند. از الفاظی همچون شیلو، روح راستین، پسر انسان نیز بارها در آیات انجیل برای بیان دوره آخر الزمان استفاده گردیده است.در انجیل متّی باب 24 آیه 27 آمده است:

((همچنانكه برق از مشرق ساطع شده تا به مغرب ظاهر می‌شود، ظهور پسر انسان نیز چنان خواهد شد، آنگاه علامت پسر انسان در آسمان پدیدار گردد و در آن وقت جمیع طوایف زمین سینه زنی كنند و پسر انسان را ببینند كه برابرهای آسمان با قوّت و جلال می‌آید. اما از آن روز و ساعت هیچكس اطلاع ندارد حتی ملائكه آسمان. بنابراین شما نیز حاضر باشید، زیرا در ساعتی كه گناه نبرید پسر انسان می‌آید.))


همچنین در انجیل متّی، باب 31 آن حضرت را به نام فرزند انسان خوانده و می‌فرماید:


 ((و چون فرزند انسان در جلال خود خواهد آمد با جمیع ملائكه مقدمسه بر كرسی بزرگی قرار خواهد گرفت و همگی قبائل نزد وی جمع خواهند گشت و آنها را از یكدیگر جدا خواهد نمود، چنانكه شبانی میش‌ها را از بزها جدا بنماید، آنگاه ملك به اصحاب یمین خواهد گفت: أی بركت یافتگان خدا بیایید و آن مملكت را كه از ابتدای عالم برای شما مهیا شده بود تصرف نمایید.)) 


همچنین در انجیل مرقس باب 13، شماره 26 می‌گوید:


 ((آنگاه پسر انسان را ببینید كه با قوّت و جلال عظیم برابرها می‌آید و در آن وقت فرشتگان خود را از جهات اربعه از انتهای زمین تا اقصای فلك فراهم خواهد آورد. ولی از آن روز و ساعت غیر از پدر هیچكس اطلاع ندارد، نه فرشتگان و نه پسر، پس بر حذر باشید و بیدار شده و دعا كنید، زیرا نمیدانید كه آنوقت كی میشود، پس بیدار باشید زیرا نمیدانید كه در چه وقت صاحبخانه می‌آید، در سام، یا نصف شب یا با بانگ خروس یا صبح. مبادا ناگهان آمده و شما را خفته یابد. اما آنچه به شما می‌گویم و به همه می‌گویم اینكه بیدرا باشید.)) 


همچنین در انجیل لوقا باب 12 شماره 35 و 36 می‌گوید:

((كمرهای خود را بسته، چراغهای خود را افراشته بدارید….. خوشا به حال آن غلامان كه آقای ایشان چون آید ایشان را بیدار یابد…. پس شما نیز مستعد باشید زیرا در ساعتی كه گمان نمی‌برید پسر انسان می‌آید.))
 

[ دوشنبه 1392/10/30 ] [ 11:42 ب.ظ ] [ علی نوائی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه