تبلیغات
عاشقان امام علی علیه السلام - جن چیست؟

عاشقان امام علی علیه السلام

جن چیست؟
1.جن جانوریست دارای شعور وفیزیکی غیر ارگانیک که از لحاظ شان ومقام موجودی است از دید ادیان الهی پاینتر از انسان وبالاتر از حیوانات .در فرهنگ فارسی به جن دیو و در فرهنگ عرب به ان جن ودر فرهنگ لاتین به ان demon یاjinnگفته می شود.جن به معنای چیزی است که پوشیده شده ومنظور پوشیده ماندن او از حواس ماست.
2.خصوصیات فیزیکی جن از دید انسان اعجاب اور است عنصر اصلی وجودی جن اتش است.که به علت نداشتن عنصر خاک در وجودش مانند بارباپاپابه هرشکل و اندازه ای تبدیل شودوبسیاری از چیزهارا دریک ان جابه جا کند.
3.همچنین سرعت نقل مکان جن بسیار بالا است. می توانندمثلا ظرف5دقیقه فاصله بین لاهور وتهران را طی کرده وبرگردد.
4.جن نمی تواند ابزاری بسازد وبه علت خصوصیات فیزیکی منحصر بفرد قادر است در هر مکانی وشرایطی زندگی کند.برای همین به خانه ومسکن نیازی ندارد زیراسرما وگرما وباد وبوران بر او کارگر نیست.جن به وسایل حمل ونقل نیازی ندارد. از اینجا می توان فهمید که جن ها داری صنعت وتکنولوژی نیستندوشهر وکاشانه ای ندارند.مکان معمول زندگی انها کوه وجنگل ودشت است.البته بازم نمیشه با یقین بگیم جنها شهر یا کاشانه ای ندارند وهمچنین صنعتی ندارن امکانش هست که جنها از نظر علمی از ما جلوتر باشن وشهر های با شکوه تری نسبت به ما داشته باشن.
جنها مانند بقیه موجودات غذا مصرف می کنند اما خیلی کمتر از انسان غذا میخورن.

5.جنها مثل ما انسانها جنسیت نر وماده دارند وتولید مثل میکنند وتشکیل خونواده می دهند وبه صورت جمعی زندگی می کنند.
6.جن نسبت به انسان زیاد عمر می کنند .
7.جن دارای هوش هست اما نه هوشی که بتواند ابزاری بسازد یا در مورد مباحث فلسفه ای بتواند نظری بدهد .
8.جنها مانند انسان ها نامگذاری می شوند وداری اسم ورسم و شهرت هستند درای زبان خاص وقوه تکلم هستند وقادر به فهم زبان ادمیان.
9.خداوند بین موجود جن وانسان فاصله وپرده گذارده است .جنها طبیعتا انسان را می بینند اما انسان جز در شرایطی که خدواند بهش اجازه بده نمی تواند جن را ببیندشاید بتواند حساسش کند اما به هیچ وجه تا خدا اجازه ندهد نمیتواند جنی را ببیند.
10.جن در شرایطی قادر به تسخیر انسان است وانسان هم در شرایطی قادر به تسخیر جن است.انسان مسخر شده را مجنون یا دیوانه یا دیوزده وجن تسخیر شده را موکل می گویند خود جنیان برسه قسمند:1.دیو2.جن3.پری ها که از لحاظ مکانی مادون فرشته هستند.
11.جن در مواردی می تواند تربیت شده وبه انسان خدمت کند چنین سنتی در میان جن گیران ایران وپاکستان وهند وجود دارد اما به طور کل نه بودا نه دالای لامانه اولیاالله ونه عرفا ونه پیامبران هیچکدام به مدد خواستن ازموجداتی که مثل انسان خطا واشتباه وگناه می کنند توصیه نکرداند اما همگی وجود انها را تایید کردند.
12.جنیان مانند امواج رادیوی وماهواره ای با ما هستند ظاهر نمی شوند اما حاضر می شوند وبعضی از انها در خانه ها وبدن شخصیت های ضعیف رفت وامد می کنند یکی از راه های دور کردن جنهایی مزاحم خواندن واویختن 4ایه از قران است که با قل شروع می شوند وبسیاری از ادعیه که در کتب مختلف وجود دارد.
13جن ها بعضی از ما را به شکل همزاد وغیر همزاد دوست دارند و کمکمان می کنند.همینطور جواهرت واشیای ما از جمله انگشترهایی با نگین سنگ(مخصوصا عقیق)را بسیار دوست دارند.[ جمعه 1392/09/22 ] [ 01:30 ب.ظ ] [ علی نوائی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه