تبلیغات
عاشقان امام علی علیه السلام - تازه ترین مصاحبه علامه کورانی در رابطه با علائم ظهور و رخدادهای اخیر و آینده

عاشقان امام علی علیه السلام

تازه ترین مصاحبه علامه کورانی در رابطه با علائم ظهور و رخدادهای اخیر و آینده

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسكا) به نقل از خبرگزاری رسا، آیت‌الله علی كورانی محقق و نویسنده شیعه در زمینه مهدویت، در سلسله نشست‌های علمی آینده پژوهی با موضوع مهدویت و راهبردهای آن در حركت‌های اسلامی كه پیش از ظهر امروز در سالن كنفرانس مركز همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد، گفت: برخی از علائم ظهور محتوم و برخی غیر محتوم است و باید با تحقیق و پژوهش روایات صحیح از غیر صحیح مشخص شود.http://tarikh-ayande.persiangig.com/Untitled-1.jpg


این محقق و نویسنده عرصه مهدویت ادامه داد: روایات ظهور حضرت حجت(عج) به سه دسته تقسیم می‌شوند، یك دسته از روایات در زبان عامه مردم رایج، دسته‌ای دیگر صحیح و مسانید آن معتبر و برخی نیز روایات غیر صحیح است، شناخت این سه دسته از روایات برای تصور كامل از آینده لازم است.

 

آیت‌الله كورانی برخی از علائم ظهور را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: وقتی از سفیانی سخن به میان می‌آید كه یكی از علائم محتوم ظهور است، باید به لوازم آن نیز توجه كرد.

 

وی با بیان این‌كه در قرآن برای وعده به آخرت دو امر انتقام و نهایت افساد مطرح شده است، اظهار داشت: بندگان خدا در زمان قبل از ظهور حضرت(عج) قیام می‌كنند و زمینه ساز امر ظهور می‌شوند.

 

این محقق و نویسنده عرصه مهدویت افزود: طبق احادیث صحیح در منابع شیعه و اهل سنت، نزدیك قیام امام زمان(عج) عده‌ای از قوم سلمان و ایران قیام می‌كنند و پرچم اسلام را به دست حضرت می‌دهند.

 

وی در ادامه با اشاره به تحولات سوریه، به تحلیل وقایع این كشور و وضعیت آن در آخرالزمان پرداخت و گفت: تحولات فعلی سوریه را نمی‌توان با علائم قطعی ظهور منطبق دانست، زیرا در روایات علائمی ذكر شده كه در حال حاضر به وقوع نپیوسته است.

آیت‌الله كورانی ادامه داد: در هر حركتی كه در كشوری اتفاق می‌افتد نمی توان فوراً آنرا منطبق بر علائم ظهور كرد، اما احتمال دادن این موارد خالی از اشكال است اما در تطبیق آن نباید عجله كرد.

 

این محقق و نویسنده عرصه مهدویت خاطرنشان كرد: سفیانی بعد از خلأ سیاسی در عربستان خروج خواهد كرد و چون وهابیون عربستان تحمل جنگ را ندارند برخی به اروپا می‌روند و عده‌ای نیز به دمشق به سفیانی می‌پیوندند.

 

وی با بیان این‌كه عراق در حوادث آخرالزمان مخالف با سفیانی و علیه او هستند، گفت: عراق در روایات خط مقاومت علیه سفیانی و حامی شیعیان است.

 

آیت‌الله كورانی با اشاره به نقش اهل بیت(ع) و مهدویت در بیداری اسلامی، ابراز داشت: نبض ملت اسلامی با اهل بیت(ع) می‌تپد، اگر ملت‌های مسلمان آزادی داشته باشند همسو با فرهنگ ائمه اطهار(ع) و ایران هستند.

 

این محقق و نویسنده عرصه مهدویت انقلاب امام خمنی(ره) و رهبری مقام معظم رهبری را سبب قوت و اقتدار ایران ذكر كرد و گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران از لحاظ تسلیحات نظامی از قدرت بالایی برخوردار است و حمله به آن عملی نیست همان گونه كه در روایات نیز به آن تصریح شده است.

 

وی افزود: كشور ایران از لحاظ دیپلماسی و مذاكرات با غربی‌ها نیز بسیار مقتدر است، اگرچه تحریم‌ها تأثیر منفی در زندگی اقتصادی مردم گذاشته، اما آنچه در روایات آمده این است كه این حربه دشمنان رو به افول است و وضعیت اقتصادی ایران بهبود پیدا می‌كند.

 

آیت‌الله كورانی بر ضرورت نشر ارزش‌های شیعی در میان جوامع مختلف بشری تأكید و تصریح كرد: امروز دشمنان شیعه و وهابیت برای انحراف افكار عمومی هزینه‌های فراوانی پرداخت می‌كنند اما متأسفانه ایرانی ها برای ترویج عقاید خود این‌گونه عمل نمی‌كنند.

 

وی ادامه داد: باید برای خارج از كشور برنامه داشته باشیم و فرهنگ اصیل مهدویت را به جهان ارسال كنیم، در كشورهای اسلامی با سرمایه گذاری بر روی افرادی كه با عقاید ما همسو هستند می‌توانیم در راستای تسریع فرهنگ اسلام ناب گام‌های مؤثری برداریم.

 

آیت‌الله كورانی در پایان بر ضرورت فعالیت‌های مجازی در راستای مقابله با وهابیت تأكید كرد و ابراز داشت: یكی از راه‌های مقابله با توطئه دشمنان ایجاد شبكه‌های ماهواره‌ای و تلویزیونی در خارج از مرزها است كه در این زمینه باید بیشتر كار شود و برخی از ممنوعیت‌هایی كه در این زمینه وجود دارد باید بررسی شود

[ چهارشنبه 1392/06/6 ] [ 07:08 ب.ظ ] [ علی نوائی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه